- truck icon
- TRANSPORT GRATUIT
- Beneficiați de livrare gratuită la comenzi peste 499 lei
ADIDASI NIKE MD RUNNER 2 (GS) – 807319 100
ADIDASI ORIGINALI NIKE MD RUNNER 2 (GS) – 807319 100
Adidasi Originali Nike MD Runner 2 (GS) este model nou de pantofi sport running pentru femei si copii. Designul retro cu accente sportish face din acest model unul potrivit activitatilor zilnice. Materialele de inalta calitate asigura confortul necesar in timpul alergarilor. Usori si confortabili, Adidasi Originali Nike MD Runner 2 (GS), pot fi achizitionati on-line pe www.aasport.ro sau din magazinul AA SPORT.
Conturata cu material de piele intoarsa pentru stabilitate, partea exterioara dispune de panouri din material textil. Atributia principala a panourilor este de a permite aerului sa patrunda in interior in virtutea reglarii confortului termic. Partea interioara este captusita cu material textil moale ce asigura confort maxim, iar gulerul usor ridicat protejeaza eficient gleznele. Logo-ul Nike este evidentiat pe laterale prin contrastul puternic al culorilor, subliniand autenticitatea si stilul sportiv.
O contributie importanta in minimizarea greutatii pantofului o are talpa realizata din spuma solida in partea intremediara. Bratul din spuma detine o structura inteligent gandita dupa forma anatomica a piciorului, perfectionand astfel mobilitatea. Deasemenea atenuand vibratiile resimtite cu fiecare pas. Partea exterioara a talpii este striata pentru o aderenta exceptionala. Cauciucul Waffle ofera o rezistenta de lunga durata la uzura si implicit o tractiune mai buna.
Material interior: textil
Material exterior: textil, piele intoarsa
Material talpa: spuma EVA, cauciuc Waffle
Culoare: Alb, Gri.
Despre Brandul Nike
Nike este o companie si un brand inovator. Compania a fost fondata in anul 1964 si a fost una dintre primele companii care au realizat incaltaminte speciala pentru atleti. In 1964, fostul alergator al Universitatii din Oregon, Phil Knight și fostul său antrenor Bill Bowerman, au fondat compania, în scopul de a ajuta comunitatea de atleti in a avea acces la cele mai bune modele pantofi sport. Ei au numit aceasta companie Blue Ribbon Sports (BRS). Compania in curs de formare a început ca un distribuitor pentru Onitsuka Tiger. Se pare că Bowerman a vândut cele mai multe perechi de pantofi din portbagajul masinii sale.
In anul 1972 marca Nike a fost lansata dupa numele zeitei inaripata a victoriei, conform mitologiei grecesti, iar sigla marcii Nike numita “swoosh” reprezinta chiar aripa zeitei, fiind creata de Caroline Davidson. Anii ’80 și ’90 au generat profituri ce mai mari cand Nike a început să-și asume apariția articolelor cu imprimeu Juggernaut. ” Advertising Age ” a numit Nike in 1996 comerciantul Anului , invocând ” aripa omniprezenta … a fost mai mult recunoscută și râvnita de consumatori decât orice brand”. În același an veniturile Nike au fost de o suma uimitore 6740000000 $. Asteptanduse la 8 miliarde dolari in vanzari in anul 1997, Nike a vizat 12 miliarde $ de vanzari de anul 2000.
Puțini pot pune la îndoială hegemonia financiare Nike. Dar aproape 7 miliarde $ în venituri imploră în mod clar problema. Dorintele de a atinge profesionalismul si topul modei sport, aparent paradoxal se ciocnesc în inimile și mințile consumatorilor și fac din Nike zelul neînduplecat pentru pantofi și îmbrăcăminte. În plus, activitatea brandului Nike este promovata de sportivi de nivel înalt, produsele Nike facand apel la nenumarate vârste și categorii diferit de consumatori.
Previous Post
ADIDASI NIKE MD RUNNER 2 PE (GS) - BQ8271 400
Next Post
ADIDASI NIKE AIR MAX MOTION 2 (GS) - AQ2745 001